Крај штрајка у катастру
Потпредседница Владе Србије и министарка грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Зорана Михајловић, директор Републичког геодетског завода (РГЗ) Борко Драшковић и представници три репрезентативна синдиката РГЗ, потписали су вечерас Споразум којим је окончан штрајк у тој институцији.
У споразуму се констатује да су се испуњењем дела захтева запослених стекли услови за окончање штрајка у РГЗ и да ће сутра све филијале завода радити нормално, саопштио је кабинет потпредседнице владе, преноси Танјуг.
Споразум предвиђа да ће Правилник о унутрашњој организацији и систематизацији радних места у РГЗ бити урађен након што радна група, чије је оснивање договорено, уради предлог за реформисање катастра.
Потписаним споразумом послодавац се, између осталог, обавезао да ће се рационализација радних места спроводити само на принципу добровољности и усаглашених критеријума са синдикатима потписницима, наведено је у саопштењу.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


