Тринаест миграната се удавило код грчког острва
АТИНА – Тринаест особа, углавном деце, удавило се данас када је брод с мигрантима потонуо у источном делу Егејског мора, а потрага је у току за још једном особом, саопштиле су грчке власти најновије информације. Мали пластични брод, који је превозио мигранте из Турске, потонуо је рано јутрос код острва Фармакониси. Узрок несреће још није утврђен.
Међу страдалима је седморо деце, четири мушкараца и две жене. Спасено је 15 људи, а и даље се трага за једним путником. Турска новинска агенција Анадолија је јуче јавила да је 11 миграната, међу којима троје деце, страдало када се њихов брод преврнуо код грчког острва Самос. Седам особа је спасено.
На грчка острва ове године се искрцало више од 820.000 избеглица и економских миграната, који иду ка богатим европским земљама. Више стотина миграната се удавило или се води као нестало.
Према подацима Међународне организације за мигранте, у Европу је до сада дошло више од милион људи, а готово 3.700 особа се удавило на том путу.
Бета
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


