Пливачи насукани на лед
Зрењанин – Већина од 26 младића, колико их је на Богојављење пливало за часни крст, а које је предводила девојка Сара Француски, изашла је из језера у центру Зрењанина као с бојног поља или, боље речено, као да су прешли границу блокирану, данас популарном, жилет жицом.
Кад су момци џентлменски пустили Сару да прва заплива, учинили су јој медвеђу услугу. Језеро је било пуно комада леда кроз који се она, као прва, најтеже пробијала. Наилазила је на оштре комаде, а отежавајућа околност била је што се лед у највећем делу налази под водом па је неприметан.
Нису боље прошли ни момци. Озледе је, заједно са Саром, доживело више од половине учесника. Велики заљубљеник у пливање, као спорт у коме јој је прорицана сјајна будућност, Сара је занемарила повреде и није крила задовољство због учешћа у овом спектаклу.
Њене колеге изражавале су јуче жаљење због непријатности с ледом до којих није морало доћи. Део њих је у пливању на Богојављење учествовао и раније, када је такође било леда, али је лед у таквим приликама успешно уклањан.
Ове године, они који су обављали тај посао кренули су и касно и погрешно. Лед су ломили на ситне комаде, па није било успеха у уклањању, тако да су пливачи дошли у опасност. Јуче се указивало на могућност повреда ока и крвних судова, али се то, срећом, није догодило.
Пливачи у залеђеном језеру кажу да је у организацији ове манифестације, коју прати на хиљаде грађана, дошло до значајних помака. Некада су се пресвлачили у хладним просторијама, сада добијају мантиле и пешкире, за њих се организује пријем…
Све то највише захваљујући Културном центру, који је овог пута у одлеђивању jeзера ипак подбацио.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


