Четвртак, 16.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Пијан украо камион и слетео с пута

Пијан украо камион и слетео с пута
(Илустрација Р. К.)

Ниш – Прекјуче ујутру, око 3.45 часова, на бензинској пумпи поред пута Ниш–Зајечар, недалеко од села Малча, догодила се несвакидашња крађа. Иван Тодоровић из Ниша, возач теретног возила ПП „Милк хаус”, које се бави прерадом млека и производњом млечних производа, кренуо је пуним камионом хладњачом према местима у Тимочкој крајини да превезе робу да продајних објеката. Зауставио се да узме гориво и у тренутку када је ушао у објекат бензинске станице радник пумпе га ја упозорио да се камион креће. Кад је Иван изашао из објекта схватио је да је неко сео у камион и одвезао га.

Одмах су он и радник бензинске станице позвали полицију у Нишу, која је десетак минута касније стигла на пумпу и кренула у потеру за камионом и крадљивцем.

Око 4.10 камион је пронађен преврнут и хаварисан у каналу поред локалног пута Ниш–Матејевац, на око три километара од бензинске станице на којој је украден. Нешто касније пронађен је и лопов.

У нишкој полицији, која је потврдила овај догађај речено је да је крадљивац камиона био пијан и под јаким утицајем алкохола – имао је 1,9 промила алкохола у крви – и да није повређен, већ да је само угруван. Реч је о особи старој 40 година из једног нишког села, која је пролазила поред пумпе и приметила да у камиону нема никога, али и да су кључеви возила у брави за стартовање мотора. Мушкарац је сео у камион и кренуо према свом селу, али је био толико пијан да је слетео с пута и преврнуо се.

У овој саобраћајној незгоди причињена је велика материјална штета јер је оштећен и камион и уништена је велика количина млека и млечних производа.

Коментари1
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.