Четвртак, 25.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Примили смо ваше писмо

Примили смо ваше писмо
Представљање књиге Мирјане Белић Корочкин Давидовић у Библиотеци града (Фото Д. Жарковић)

Мирјана Белић Корочкин Давидовић, публицисткиња, новинарка и дугогодишња уредница у нашем листу, представила је књигу „Примили смо ваше писмо” у Библиотеци града. Међу корицама књиге овековечено je шездесетак репортажа које је ауторка писала од 1977. до 1990. године пратећи траг писама која су свакодневно стизала рубрици „Међу нама”. Нашло се ту решених и нерешених људских судбина, тужних, смешних, потресних... Многобројна публика слушала је о проблемима старим готово три деценије који, чини се, нису много различити од данашњих – незапосленост, судске и бирократске заврзламе, намештени конкурси за посао, прикупљање помоћи за лечење болесне деце...

– Ако се пажљивије сагледа, ова књига је знатно више од онога што пише у наслову. Она почива на малој новинарској форми, а својим најбољим страницама уздиже се до нивоа литерарног дела. Илуструје високе домете српског журнализма из старе, добре „Политикине” школе – рекао је професор доктор Миливоје Павловић.

(Фото Д. Жарковић)

Поред њега, о књизи су говорили Мирјана Миловановић, уредница рубрике „Међу нама” у „Политици”, Борко Гвозденовић, новинар и публициста, издавач Жарко Чигоја и глумац Милан Михаиловић Цаци.

– Вечерас је моје срце толико да сте сви у њега стали. Моја душа је пресрећна. Не знам да ли сам оволике похвале завредела! Борко рече да је књига споменик „Политици”, а ја сам је посветила унуцима Флоријану, Себастијану и Натали... и свима који верују да правда побеђује. Директорки Библиотеке града Јасмини Нинков честитам награду за Дан књиге, а захваљујем Весни, Борку, Мири, Миливоју, Цацију, Ивани и Воји што су допринели пријатно проведеној вечери.

И много хвала мом супругу Радивоју Давидовићу који је учествовао и помогао ми да ова књига буде међу нама и вама – навела је у завршној речи Мирјана Белић Корочкин Давидовић. У музичком делу програма наступили су Ивана Мандић, виола, и Војислав Јоцић, фагот, чланови Симфонијског оркестра РТС-а. Програм је водила новинарка Весна Дедић.

Коментари3
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.