Уторак, 07.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Скуп Заветника против НАТО у центру Београда

Скуп Заветника против НАТО у центру Београда
(Фото Бета)

Присталице српског сабора Заветници протестовале су данас испред Радио-телевизије Србије (РТС) у Београду тражећи да њихови представници добију прилику да у националном дневнику изнесу своје неслагање са споразумом са НАТО.

Представници Заветника навели су да су из РТС-а добили обећање да ће вечерас бити емитован прилог о њиховом протесту и најавили да ће део њих остати испред зграде РТС-а у Таковскј улици до 19.30, како би видели да ли је обећање и испуњено.

Скуп Српског сабора Заветници почео је на Тргу Републике, одакле је више хиљада окупљених мирно пошетало до РТС-а, а на челу колоне носили су велики транспарент „Отпор окупацији, није Србија НАТО колонија”.

Представница покрета Милица Ђурђевић позвала је присталице Заветника да минутом ћутања одају пошту радницима РТС-а погинулим у НАТО бомбардовању.

„Некада је национални дневник РТС-а почињао почињао песмом 'Волимо те отаџбино наша', а данас почиње 'Одом радости' и НАТО пропагандом”, казала је Ђурђевић и додала да је РТС кућа која спроводи антисрпску политику.

На скупу се окупио велики број грађана који су носили заставе Заветника и Србије, фотографије председника Русије Владимира Путина и транспаренте „Не у НАТО” и „НАТО марш из земље”, док је са разгласа пуштана патриотска музика и музика из косовског краја.

Окупљени су скандирали увреде на рачун премијера Александра Вучића и председника Томислава Николића.

Подршку су им пружили и представници покрета Двери и Демократске странке Србије (ДСС).

Како је речено, данашњи скуп је само наставак протеста против НАТО због, „спорног споразума који је Србија склопила са Алијансом и којим је дозволила да НАТО војници слободно пролазе кроз Србију, без кривичне и материјалне одговорности”.

Заветници су на скупу затражили да буде расписан референдум, јер сматрају да је право народа да одлучује о сарадњи са тим војним савезом.

Окупљенима на протесту се обратио и председник Независног полицијског синдиката Србије (НПШ) Момчило Видојевић.

Заветници су данас Републичкој изборној комисији поднели листу за парламентарне изборе 24. априла, која носи назив „За слободну Србију-Заветници”, а носилац листе је Милица Ђурђевић, преноси Бета.

Коментари67
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.