Светски првак на Ади
Београд је ових дана био домаћин отвореног интернационалног турнира у голфу у организацији Голф асоцијације Србије и Голф клуба Београд. На теренимана Ади такмичио се и млади Словенац Јан Зупанчич (1999.) из Брежица. Јан се бави голфом од 13. године, за голф терене на Ади каже да су лепи, али доста захтевни. Додаје да су терени били одлично припремљени, али му је проблем у игри био „сенд”, односно „бункер”. Зупанчич планира долазак у Београд и на следеће такмичење а да би био успешнији на тренинзима ће више пажње обратити на игру из песка. Што се тиче његовог тренутног ранга у голфу актуелни хендикеп му је 3,9. Циљ му је да уђе у првих 200 играча голфа у свету, чиме би стекао могућност студирања на неком од престижних америчких универзитета.
Но, оно што младог Јана Зупанчича разликује од других играча голфа у свету јесте то што је он и светски првак и европски првак за 2015. годину у џиу-џицу, у дуо систему тог спорта, односно у најтежој дисциплини. Титулу светског првака освојио је у Атини, а европску у Лунду у Шведској. Истовремено је и првак Словеније у том спорту и одличан ученик другог разреда гимназије у Новом Месту.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


