Svetski prvak na Adi
Beograd je ovih dana bio domaćin otvorenog internacionalnog turnira u golfu u organizaciji Golf asocijacije Srbije i Golf kluba Beograd. Na terenimana Adi takmičio se i mladi Slovenac Jan Zupančič (1999.) iz Brežica. Jan se bavi golfom od 13. godine, za golf terene na Adi kaže da su lepi, ali dosta zahtevni. Dodaje da su tereni bili odlično pripremljeni, ali mu je problem u igri bio „send”, odnosno „bunker”. Zupančič planira dolazak u Beograd i na sledeće takmičenje a da bi bio uspešniji na treninzima će više pažnje obratiti na igru iz peska. Što se tiče njegovog trenutnog ranga u golfu aktuelni hendikep mu je 3,9. Cilj mu je da uđe u prvih 200 igrača golfa u svetu, čime bi stekao mogućnost studiranja na nekom od prestižnih američkih univerziteta.
No, ono što mladog Jana Zupančiča razlikuje od drugih igrača golfa u svetu jeste to što je on i svetski prvak i evropski prvak za 2015. godinu u džiu-džicu, u duo sistemu tog sporta, odnosno u najtežoj disciplini. Titulu svetskog prvaka osvojio je u Atini, a evropsku u Lundu u Švedskoj. Istovremeno je i prvak Slovenije u tom sportu i odličan učenik drugog razreda gimnazije u Novom Mestu.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


