Велика борба за Европу
Коло пре краја овогодишњег шампионата у нашој најелитнијој фудбалској лиги објективна оцена могла би се свести на следеће: Црвена звезда је заслужено освојила титулу, јер је од старта показала велику одлучност и намеру да прва прође кроз циљ. Партизан је захваљујући освојеном Купу и победи над Јавором донекле спасао сезону, а за још два простала места која воде у Европу, боре се Војводина, Чукарички и нишки Раднички.
Управо стога, све усијанија завршница европске трке у домаћем шампионату, доноси нова узбуђења наредног викенда. Рачуница је потпуно јасна: у случају да Чукарички савлада екипу Радника из Сурдулице на Бановом брду и да Војвoдина направи изненађење у Хумској, онда би ове две екипе, без обзира на исход меча на нашем највећем стадиону, дефинитивно поред Партизана играле у квалификацијама за Лигу Европе. Са друге стране, уколико Чукарички изгуби код куће а Војводина и Раднички славе у гостима, или, у другом случају да Војводина и Нишлије освоје сва три бода против „вечитих ривала” а Чукарички игра нерешено, у том случају тим са Бановог брда би се опростио од Европе. Проста рачуница је да уколико Чукарички и Раднички славе а Војводина изгуби од Партизана у том случају би Новосађани испали из трке за Европу. Много је калкулисања, али, све три екипе са истим амбицијама, дабоме, победничким, улазе у финиш шампионата.
Партизан је прексиноћ у Нишу изгубио од Радничког (1:0). Медији нису приметили да су те нове фудбалске наде биле без подршке клупских оперативаца, јер ни један од челника Партизана није седео у ложи намењеној гостујућој екипи. То се није догодило у новијој историји Партизана.
За Суботичане првенство као да је тек почело. Екипа Андреја Чернишова игра све боље. Иако су у плеј аут ушли са последњег места, фудбалери Спартака су у трећи део шампионата направили мало фудбалско чудо па су сада далеко испред осталих ривала на табели. Долазак руског стручњака у Суботицу био је прави потез клупског руководства на челу са Драганом Симовићем.
Милорад Мажић је у среду судио финале Купа, у недељу је био главнокомандујући у дербију у Нишу. Али, стекао се утисак да наш најбољи судија ипак није у најбољој форми. Мажићеве реакције у појединим тренуцима биле су слабе. Да ли је у питању опет нека неугодна повреда, тек после меча Мажић је завршио на масерском столу где му је прву помоћ указао Партизанов физиотерапеут Виктор Вујошевић...
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


