Бугарска привела 53 мигранта, враћа их у Грчку
СОФИЈА – Бугарске власти су данас привеле 53 мигранта из Авганистана који су стигли теретним возом из Грчке и саопштиле да ће их вратити у ту земљу како би „послале снажну поруку” другима који би могли покушати да искористе ту маршруту до западне Европе.
Грчка граница са Македонијом је сада затворена за мигранте, што је изазвало страховање у Бугарској да би избеглице могле сада прелазити преко њихове територије на путу ка северу, преноси Ројтерс.
„Сви авганистански мигранти су регистровани у Грчкој и тамо ће бити враћени”, казао је званичник бугарског министарства унутрашњих послова Георги Костов.
Он је додао да су протекле ноћи још 34 илегална мигранта приведена. (Танјуг)
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


