Нова саобраћајница у Крњачи
Главни урбаниста Милутин Фолић и председник општине Палилула Александар Јовичић обишли су градилиште приступне саобраћајнице Нова 5, која ће повезати Панчевачки пут са Дунавским насипом и омогућити развој привреде Београда, посебно ове општине.
Како је истакао Фолић, ово је прва саобраћајница у мрежи којом ће се повезати будућа Слободна зона „Рева” на површини од 57 хектара и у наставку привредна зона од око две стотине хектара.
– Саобраћајница је дуга око 1,1 километар и имаће две саобраћајне траке, тротоаре на обе стране и расвету, а пројектом је предвиђено и постављање комплетне водоводне и канализационе инфраструктуре испод ње. Послужиће и да се повеже црпна станица „Крњача 1” и будуће постројење за прераду отпадних вода по завршетку црпне станице „Крњача 2”. Ово је важно и за грађане овог дела Палилуле јер ће то све омогућити и њима да се повежу на канализациони систем – прецизирао је Фолић.
Главни урбаниста навео је да се на овај начин припрема терен и сва неопходна инфраструктура како би се потом развијала привредна зона, што представља систем по којем ће се убудуће радити.
Александар Јовичић истакао је да је пројекат веома значајан за Палилулу јер ће омогућити привлачење инвестиција и запошљавање људи. С друге стране, почиње и да се решава проблем недостајуће канализације у овом делу Београда, тако да се једним пројектом „убирају плодови на два поља”.
– Инвестиција је вредна више од милион евра и њен значај је у томе што ће омогућити да се понуди садржај инвеститорима, али и обезбеди лакши живот на територији Палилуле. Важно је радити на овакав начин јер се раније дешавало да се прво изграде насеља, а онда немате могућност да урадите инфраструктуру из разних, правно-формалних и бирократских разлога – навео је Јовичић.
Јовичић је додао да се ствари сада решавају стратешки, плански и одговорно, што раније често није био случај.
Инвеститор радова је Дирекција за грађевинско земљиште и изградњу Београда, а завршетак се очекује у септембру ове године.
Слободна зона „Рева” једна je од две које је Скупштина града установила средином прошле године.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


