Застава аутомобили у стечају
Предузеће Застава аутомобили АД од данас је у стечају, због презадужености и зато што му је рачун 701 дан у блокади, а око 300 бивших радника тражи да им се исплате заостале зараде од укупно 120 милиона динара.
Привредни суд у Крагујевцу је над том фирмом отворио стечај на предлог Министарства привреде, пошто Застава аутомобили имају негативни капитал од 50 милијарди динара, преноси Н1.
Бивши раднци траже одлагање стечаја док се не сагледа сва имовина фирме, тврдећи да је та имовина знатно већа од приказане.
Радници потражују заостале зараде од 1997. до 2001. године.
Та фабрика је некада имала око 13.000 радника, док сада има свега три запослена, преноси Танјуг.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


