Хоргош: мигранти прекинули штрајк глађу
Суботица – Мигранти који су уз гранични прелаз Хоргош од недеље штрајковали глађу, прекинули су штрајк. Након разговора са представником Комесаријата за избеглице, преосталих око 80 миграната, одлучило је да прекине штрајк глађу и прихватили су да буду смештени у неки од азила у Србији.
У Комесаријату за избеглици „Политици“ је потврђено да ће они бити упућени у Прихватни центар у Бањи Ковиљачи. Такође, сви мигранти су одлучили да поднесу захтев за добијање азила у Мађарској. Реч је о мигрантима из Авганистана и Пакистана.
Током штрајка глађу, шесторо миграната је смештено у Општу болницу у Суботици и они се опорављају.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


