Отворен трећи мост преко Босфора
ИСТАНБУЛ - Председник Турске Реџеп Тајип Ердоган отворио је трећи мост, један од највећих на свету, који повезује Европу и Азију преко Босфорског мореуза.
Градња моста „Селим II”, коштала је две милијарде евра, а Ердоган је поручио да се нада да ће тај мост наћи своје место у историји.
На мосту дугом 1.408 метара изнад Босфора налази се десет саобраћајних трака, укључујући две жељезничке пруге.
Званичници истичу да су торњеви на мосту високи 322 метра и да су највиши на свету. Ердоган је истакао да ће од сутра бити дозвољен прелаз свим возилима, што ће знатно растеретити саобраћај у Истанбулу.
Елегантна конструкција изграђена је у рекордном року од само три године, преносе агенције.
Мост који је осми по дужини у светском поретку висећих мостова, требало би да уштеди 1,5 милијарди евра годишње кроз очување енергије и времена, а највише ће га користити теретна возила, преноси Фонет.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


