Среда, 17.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Туче навијача пред почетак дербија

Присталице Црвене звезде и Партизана прво су се сукобили на Новом Београду, а потом и код железничке станице Прокоп
Туче навијача пред почетак дербија
(Фото Танјуг)

Уочи 152. фудбалског вечитог дербија између Партизана и Црвене звезде дошло је до нове туче, код железницке станице Прокоп, а потом и до сукоба са полицијом.

Први окршај навијача на Новом Београду (Принтскрин)

Како јавља репортер Танјуга, група од скоро 1.000 навијача Црвене звезде креће се од Сењака, где се традиционално окупљају, према стадиону Партизана, прво је дошло до сукоба са присталицама црно-белих, а затим и са полицијом, која је интервенисала у жељи да раздвоји „зараћене стране”.

Навијачи су према полицији бацили бакље.

Претходно, дошло је до сукоба на Новом Београду, када је група од 10 навијача насрнула на једног, по изласку из трамваја.

Како се види на снимку који су појавио ја „јутјубу” 10 навијача напало је једног, који је пао на асфалт, а потом су побегли.

Нападнути навијач остао је на улици, а трамвај, из којег су навијачи изашли пре напада, остао је на станици и није кренуо док се ситуација не смири, преноси Танјуг.

 

Стефановић: Повређено осам полицајаца, привредено 44 људи

Министар полиције Небојша Стефановић рекао је да је данас уочи дербија у нападима навијача повређено осам полицајаца који су збринути у Ургентном центру, и да су приведена 44 хулигана.

„Имали смо део навијача који се сукобио са другим навијачима и полицијом и имали смо неколико повређених полицајаца. Најоштрије осуђујем нападе на полицију и брзом и ефикасном интервенцијом смо показали да то нећемо толерисати”, рекао је Стефановић на РТС-у.

Он је поручио да без обзира за који клуб они навијају не могу да се понашају бахато.

„Једна група навијача 'Црвене звезде' само што нису убили једног младића. Не схватам шта је поента да неко изгуби живот да би показали да воле своје клуб. Ти људи су приведени као што ће бити ухапшени и сви остали, тражим од тужилаштва и судова да раде своје посао. Није дозвољено рушити ову земљу, убијати и премлаћивати само зато што неко навија за други клуб”, поручио је Стефановић.

Говорећи о великој количини заплењене дроге, Стефановић је казао да је то резултат озбиљног рада Криминалистичке полиције у Србији, као да су те акције брижљиво припремане.

„Ово су мере које су месецима припемана, више од 150 људи је приведено у последњих неколико дана и задржано”, рекао је министар полиције додајући да су то људи који се сумњиче за најтежа кривична дела - троговину дрогом, покушаје убиства и слично.

Стефановић је прецизирао да је полиција запленила више од 270 килограма марихуне, више од два килограма хериона, већу количину амфитетамина, више пиштоља и аутоматских пушака.

„Задали смо озбиљан ударац наркокартелима. Поред велике акције са Немцима када смо у последњих 12 месеци заплелини 303 килограма кокаина и велику количину хашиша и марихуане, показали да смо озбиљна полиција која служи својим грађанима”, нагласио је Стефановић, преноси Танјуг.

Коментари16
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.