Петак, 24.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Дани Москве у Београду од 3. до 7. октобра

Дани Москве у Београду од 3. до 7. октобра
(Фото Танјуг/М.М.)

Манифестација „Дани Москве” у Београду биће одржана од 3. до 7. октобра, а током манифестације посетиоци ће моћи да прате спортска такмичења, посете изложбе и концерте и тако боље упознају руску културу.

На конференцији за новинаре која је данас одржана поводом одржавања „Дана Москве”, амбасадор Русије у Србији Александар Чепурин, рекао је да се радује што ће Срби боље да упознају културу Русије, посебно јер је ова манифестација одржава по први пут у Београду.

Чепурин:Медведев долази, али не зна се тачан датум
Долазак руског премијера Дмитрија Медведева у Србију је планиран, али се још увек не зна тачан датум тог догађаја, изјавио је данас амбасадор Русије у Србији, Александар Чепурин.
Организација доласка председника владе захтева врло озбиљне припреме, рекао је Чепурин, и додао да питање његове посете Србији јесте у агенди, али још увек нема потврде тачног датума.
На питање новинара градоначелнику Београда Синиши Малом, да ли ће током посете руског премијера бити уприличена војна парада, он је рекао да нема никаква сазнања о томе те да та одлука није у рукама градске власти.
Ако се одлучи да параде буде, додао је Мали, градска власт ће је подржати.

Како истиче, у свету велики градови играју важну улогу, а Москва је као и Београд традиционално леп град, не као такозвани градови-музеји Париз или Санкт Петерсбург, додао је он, али имају велику традицију, навео је.

Манифестација „Дани Москве” већ се, како је рекао одржала у градовима попут Париза и Пекинга, а сад стиже и у Београд.

Грађани Београда ће том приликом видети изложбе руских сликара, слушати концерт Московског академског позоришта игре „Гжељ”, који је Чепурин посебно нагласио, те присуствовати церемонији предаје збирке руских књига.

После „Дана Москве” у Београду, уследиће и „Дани Београда” у Москви и на тај начин, размена искустава и сарадња између ова два града ће постати редовна.

Градоначелник Београда Синиша Мали изразио је задовољство због најављене манифестације.

Како је најавио, договорено је да се у Москви следеће године одржи слична манифестација под називом „Дани Београда”, а потписаће се и протокол о сарадњи у области туризма.

Како каже, то ће допринети порасту туристичких посета из Русије, и додао да томе у прилог иде и недавно отворени директни лет за Санкт Петерсбург.(Танјуг)

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.