Изградња нове школе у Лештанима
Привремени објекат стар више од три деценије, у којем наставу похађају деца из Лештана, требало би наредне године да „уступи” место новој школској згради, с теренима на отвореном, прилагођеним за фискултурну наставу. Ово је, у обиласку издвојеног одељења ОШ „Никола Тесла” у Лештанима, најавио градоначелник Синиша Мали.
– Деца у оваквим условима не би требало да проводе време. Због тога ћемо, у сарадњи с Владом Србије, учинити све да изградимо нову школу док ће постојећи објекат бити срушен. План детаљне регулације усвојићемо до фебруара, док ћемо пројекат радити паралелно с тим, тако да ће најкасније у мају или јуну почети изградња школе. Нови школски објекат биће завршен за нову школску годину 2017. године – истакао је Мали.
– Изградња нове школе један је од основних проблема овог дела општине, у којем живи близу 13.000 становника и 1.000 ђака, који наставу похађају и у Винчи – рекао је Драгољуб Симоновић, председник општине Гроцка.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


