Два балета у националном театру
Премијера два једночина балета „Жене у де-молу” Јохана Себастијана Баха и Вивалдијева „Дуга божићна вечера” биће изведена вечерас у 19.30 сати на великој сцени Народног позоришта у Београду. Кореографију, режију, концепт и либрето потписује један од водећих кореографа данашњице Раду Поклитару.
Сценограф је Андреј Злобин, а костимограф Дмитро Куриата, репетитори су Марија Вјештица и Паша Мусић. У представама наступају солисти и ансамбл Балета Народног позоришта у Београду. У балету „Жене у де-молу” солисти су Јован Веселиновић, Дејан Коларов, Бранкица Мандић, Ивана Савић Јаћић, док ће у делу „Дуга божићна вечера” као солисти наступити Дејан Коларов, Алекса Јелић, Марија Бајчетић, Марија Варићак, Јовица Бегојев, Мија Ђурић, Мартин Граингер, Бранкица Мандић и Милош Кецман. На слици: сцена из балета „Жене у де-
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


