Четвртак, 16.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Стефановић оштро критиковао амбасадора САД

Реагујући на став Скота о Савамали, министар полиције му поручио да се позабави „убијањем људи због боје коже” у Америци
Стефановић оштро критиковао амбасадора САД
Небојша Стефановић (Фото Танјуг/Драган Кујунџић)

Потпредседник Владе Србије Небојша Стефановић изјавио је данас, поводом оцене амбасадора САД Кајла Скота да су протести у Србији питање (не)поверења у владу, да не разуме мотиве америчког дипломате за тако брутално мешање у унутрашње ствари наше земље, уз опаску да протесте стимулише „нешто друго”, о чему Скот, верује, зна више од нас.

„Не могу да разумем зашто је америчком амбасадору потребно да се тако брутално меша у унутрашње ствари Републике Србије”, рекао је Стефановић за Танјуг на питање како коментарише изјаву америчког амбасадора Куриру, везану за ситуацију у Савамали и неповерењу које грађани наводно имају у владу Србије, те немогућност владе да их заштити.

Стефановић је додао да, лично, може да каже да је „нарочито забринут због бројних убистава широм градова САД, поготово оних људи, који су, како истиче, били криви само зато што су другачије боје коже.

„Очигледно да су оправдани протести тих људи у америчким градовима, које влада САД није у стању да заштити, већ је та влада директно умешана у њихово убијање”, рекао је министар. Он је „посаветовао” амбасадора САД да се тиме позабави, а не рушењем илегалних објеката у Београду:

„Поготову што се ради о веома минорној ствари, нарочито у поређењу са свакодневним убиствима у Сједињеним Америчким Државама”, приметио је Стефановић.

„А, лично ми се чини да протесте у Београду стимулише нешто друго, а не неповерење грађана, и мислим да амбасадор Скот има довољно сазнања о томе, вероватно више него ми”, закључио је Небојша Стефановић.

Танјуг

Коментари117
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.