Деценија „Пута ка Белканту”
Уметнички ансамбл „Станислав Бинички” и „АРС Креатива” организовали су гала оперско вече под диригентском управом Весне Шоуц у Коларчевој задужбини поводом обележавања десетогодишњице пројекта „Пут ка Белканту” професора Николе Китановског. Овим програмом током деценијског рада пружена је шанса младим певачима, пре свега дипломираним студентима из класе Китановског, али и одабраним академцима из класа његових колега са Факултета музичке уметности да јавним наступима покажу публици своје новостечене вештине и знања из области уметничког певања.
Као солисти представили су се тенори Никола Китановски, Љубомир Поповић и Вања Бисерчић, мецосопрани Љубица Вранеш и Мартина Кољеншић, сопрани Мирјана Матић, Ана Станковић, Марија Чуповска, Ана Марчетић, Невена Ђоковић, Александра Јовановић и Ивана Ристић.
На репертоару су биле арије из опера и оперета Росинија, Лехара, Сорозабала, Дворжака, Бернштајна, Тостија, Вердија, Пучинија...
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


