Војводина у Семберији
Уз чардаш или тамбураше, на неком салашу, у ресторану или хотелу, кусајући гулаш, шненокле, штрудлу... овако идеалан провод новогодишњег одмора замишљају становници највеће српске равнице. Туристичку понуду за предстојеће празнике они су представили у срцу Семберије, у Бијељини, на сајму „Дани Војводине”.
Директорка Туристичке организације Војводине Наташа Павловић објаснила је да је Бијељина други домаћин манифестације „Дани Војводине”, после Темишвара, прецизирајући да гости градова на северу Србије најчешће долазе из региона, док се они из Босне и Херцеговине дуги низ година налазе у прва три места по посетама. Сајам као овај права је прилика да се наши суседи упознају са разноликим лепотама равнице, па су тако штандове на манифестацији имали градови попут Вршца, Зрењанина, Ирига, Сремске Митровице, Новог Сада... Шеснаест дестинација представило се Семберијцима кроз бројне туристичке брошуре, гастро водиче, памфлете за бициклисте... Излагани су и штрикани одевни предмети, хеклерај, везени кумовски пешкири који се и данас користе на сремачким свадбама, а посетиоци су се могли засладити и кулинарским ремек-делима Соса – штрудлама и кифлицама...
– До сада смо појединачно посећивали сајмове туризма по свету, али смо дошли до закључка да је функцоналније да обједињену војвођанску понуду представљамо на посебно осмишљеним догађајима. Следеће године смо планирали да се на овај начин промовишемо и у Истри, Бечу, Сегедину и Осјеку – рекла је Павловић.
Бијељина се показала као добар домаћин, а сајам је посетио и дугогодишњи градоначелник Мићо Мићић, као и представници овдашње туристичке организације који су госте из Србије повели у шетњу и представили им и знаменитости свог града.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


