Колима усмртио девојчицу пред дочек, па побегао
Први основни суд у Београду одредио је притвор до 30 дана Александру Ж. (33) који се сумњичи да је у суботу 31. децембра око 18 и 40 својим возилом усмртио 14-годишњу Ј.М. на Бањици, а потом побегао са лица места.
Притвор му је одређен на предлог тужилаштва због опасности да би могао да утиче на сведоке, рекла је Танјугу портпарол тужилаштва Лепосава Вујановић.
Александар Ж. се терети за „тешко дело против безбедности јавног саобраћаја”, а сумња се да је био под дејством алкохола због чега ће бити обављена неопходна вештачења, додала је Вујановић.
Током саслушања у тужилаштву, осумњичени је био у тешком психичком стању и није могао да изнесе своју одбрану.
Након приспећа извештаја о алколемији и вештачења биће одређено надлежно тужилаштво за поступање у овом случају.
Трагедија се догодила у суботу пре дочека Нове године око 18:40, када је Александар Ж. налетео својим возилом на девојчицу која је повредама подлега сат и по времена касније.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


