Субота, 25.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Путничка возила могу од Алексинца ка Лесковцу

Путничка возила могу од Алексинца ка Лесковцу
Снежна мећава на аутопуту код Ниша (Фото Танјуг/Д.Г.)
(Фото Танјуг/Д.Н.)

Пут од Алексинца ка Лесковцу и од Ниша ка Алексинцу пуштен је вечерас за путничка возила.

У АМСС Танјугу је речено да је саобраћај пуштен на аутопуту Е75, Ниш - Алексинац и Алексинац ка Лесковцу и Нишу.

Саобраћај за теретна возила и аутобусе је и даље обустављен.

То је Танјугу вечерас потврђено и у „Путевима Србије”.

Проблеми у саобраћају данас су били највећи на југу Србије јер је јак ветар створио снежне наносе, а дошло је и до судара три камиона и то након забране саобраћаја за теретна возила.

Како надлежни наводе, ситуација ће се пратити и по томе ће се даље поступати – преноси Танјуг.

 

Обустављен саобраћај  на аутопуту Ниш - Лесковац

НИШ – Од Ниша до Лесковца потпуно је обустављен путнички и теретни саобраћај.

„Саобраћај ће бити обустављен како због неког, евентуално, препреченог аутомобила, аутобуса или камиона, људи не би остали завејани”, изјавила је министарка грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Зорана Михајловић .

- То је најновија информација. Очекујемо да се ветар смири вечерас и да се полако смири ситуација - рекла је Михајловић.

Она је додала да су сви на терену, од запослених у министарству, преко „Путева Србије”, војске и полиције, који чисте снег и предузимају све што могу.

- Има проблема због сметова, теретни саобраћај је потпуно обустављен, али оно што морамо да урадимо, то је да ћемо од наплатне рампе „Наис” код Ниша до Лесковца потпуно обуставити путнички и теретни саобраћај, како не бисмо уопште долазили у ситуацију да евентуално због неког препреченог, аутомобила, аутобуса или камиона, људи остану завејани - рекла је Михајловић, преноси Танјуг.

Зорана Михајловић и Предраг Марић на аутопуту код Ниша (Фото Танјуг/Д.Г.)

Како је додала, неке деонице у близини Ниша су веома тешко проходне, али важно је да су сви ту и да показују да можемо да се носимо са ситуацијом.

Михајловић је замолила возаче да воде рачуна и крећу на пут само са зимском опремом.

- Имали смо ситуацију са три шлепера у близини Ниша, који су, иако је био обустављен саобраћај, својом вољом кренули, сударили се и направили проблем свима - рекла је Михајловић и додала: 

 „ Ако нема потребе немојте да крећете на пут, јер ово није време ни за какав пут”.

- Ако постоји толико хитна потреба да се мора ићи, онда молимо, крените са зимском опремом, јер све друго не само да није безбедно за вас, већ ни за кога другог - поручила је Михајловић.

Михајловић је обишла део аутопута од Алексинца до Ниша, на којем је тренутно обустављен саобраћај, а са начелником Сектора за ванредне ситуације Предрагом Марићем и градоначелником Ниша Дарком Булатовићем, као и наплатну станицу „Наис” код Ниша.

Коментари21
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

моравац
a ko se to cisti o odrzava put pri olujnom vetru gde stalno nanosi sneg na putu i pravi velike smetove , i kako se to odzava saobracaj kada vecina ucesnika ne pomaze . podjite od sebe da li imate zimske gume , lance , manju lopatu u vozilu , a bilo bi interesanto da se objavi koliko toga imaju ova vozila koja su se zaglavila u smetovima ?
zoki
Nigde bre drveta ljudi sve će nas zavejati.
Мишко
Нисам од дежурних пљувача, али је очигледно да су сви у систему заказали. Аутопут да завеју наноси, то не сме да се дозволи. Служба за одржавање путева МОРА да чисти путеве. А што није, и то МОРА да одговара онај који дреши или не кесу и контролише организацију. Онолики хвалоспеви о суфициту у буџету, па где су припреме за одржавање путева, где је организација? Министарка ни једном речи не помену чишћење путева, да се власи не досете.
Поглед са Ртња
И ову непогоду су дежурни пљувачи искористили да пљују по путарима,политичарима,полицији,лекарима,сопственој земљи... Није им пало на памет да бар упуте подршку жандармерији и радницима који се боре против мећаве на дебелом минусу. Важно је што више оцрнити сваког који покушава нешто да учини да путеви буду проходни. Зато треба излити што више жучи и огорчења. Ко зна кад ће нова непогода,поплава,земљотрес,пожар,или нешто слично. Зато треба искористити прилику да добро испљујемо своју отаџбину.
Jovan
Nije istina da pljuje otadzbinu onaj ko kritikuje nesposobnu vladu i njenog Predsednika pa makar gledali iz kotline ili sa Rtnja.
Miki
Treba tu neka suma da se pravi da zadrzava smetove. I u Vojvodini uz autoput treba drvored...
zoki
Tako je nismo drvo zasadili 100 godina za to nam ne treba IT sektor.

ПРИКАЖИ ЈОШ

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.