Село Попова одсечено од света
Блаце – Мештани Попова, села у општини Блаце у којој је од петка уведено ванредно стање због невремена и великих снежних падавина, већ пети дан су буквално одсечени од света. Тврде да је снег преко метар висине, да не могу да изађу из куће и да су остављени на милост и немилост онима који су задужени да брину о њима. Окривљују директорку ЈКП „Блаце” Снежану Савић, за коју кажу да се, осим што спроводи самовољу и по свом нахођењу и без икаквог реда шаље возила за чишћење, понаша бахато и вређа грађане.
– Причају да су екипе нон-стоп на терену, а ми се овде питамо где су те машине. Комшије су трактором и лопатама покушале да бар мало рашчисте, како би супруг могао да сиђе до Блаца и набави лекове, без којих ни он ни ја не можемо – каже Евица Димоски из Попова и додаје да локална самоуправа осим што је увела ванредно стање, није много урадила да олакша грађанима ове општине. Директорка ЈКП „Блаце” Снежана Савић демантује наводе да вређа грађане којима је потребна помоћ и наглашава да су машине на терену, али да нико не може да утиче на непогоде које су захватиле општину, те је просто немогуће да свима буде очишћен снег истог тренутка. – Машина за чишћење је тренутно у Попову, чистимо колико можемо по приоритетима. Јуче смо имали хитну интервенцију, где смо чистили пут до села Ђуревац и уз помоћ Хитне службе у Блацу извлачили бебу стару два месеца, са температуром од преко 40 степени. Успели смо да се пробијемо и беба је збринута у прокупачкој болници – тврди директорка Савић.
Љ. М.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


