Од загрљаја до злостављања
Да ли је свако бацање у загрљај драгој особи искрено, добронамерно или упућује на израз захвалности, симпатија и љубави покушала је да одгонетне уметница Александра Девић из Суботице. Она је радове у техници уље на платну великих формата представила у галерији савамалског Културног центра „Град”. Поставка носи назив „Загрљај” и према речима ауторке обрађује тему насиља кроз једну парадоксалну и симболичну призму.
– Истраживање сам почела у културолошком поимању злостављања, које је различито од поднебља до поднебља, а с обзиром на то да поднебље диктира модел васпитања, диктира и поимање злостављања које се разликује од културе до културе – објаснила је Девићева.
Изложба је отворена до 29. јануара.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


