Почеле консултације о избору председника парламента
СКОПЉЕ – У Скопљу су отпочеле консултације за избор председника парламента, а према незваничним информацијама, седница би могла бити заказана за среду или четвртак.
Парламентарне странке, које чине већину у Собрању, данас су отпочеле консултације о избору председника Скупштине, а након њиховог завршетка ће иницирати сазивање седнице парламента, пренели су локални медији.
Од конституисања парламента прошло је више од 70 дана.
Парламент са 120 посланика чине девет партија - 51 коалиције ВМРО-ДПМНЕ, 49 коалиција коју предводи СДСМ, 10 из ДУИ, 5 Беса, три савеза Албанаца и два ДПА.
Три месеца од ванредних парламентарних избора, Македонија је пала у дубоку политичку кризу, након што је председник Ђорђе Иванов одбио да додели мандат за састав нове владе опозиционом лидеру СДСМ Зорану Заеву који је подршку добио од две албанске партије - ДУИ и БЕСА. (Танјуг)
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


