Уторак, 07.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Бајден забринут због блискости Тилерсона и Путина

Бајден забринут због блискости Тилерсона и Путина
Бивши амерички потпредседник Џо Бајден (Фото Ројтерс)

ВАШИНГТОН - Бивши амерички потпредседник критиковао је одлуку државног секретара Рекса Тилерсона да не учествује на састанку НАТО-а у Бриселу, истакавши да његова блискост са руским председником Владимиром Путином која, чињеница је још траје, забрињава, пренеле су агенције.

Бајден је на тај начин, како се наводи, изразио забринутост због зближавања администрације председника Трумпа с руским председником Путином.

Бајден је, наиме, у обраћању новинарима у Конгресу САД-а оценио зближавање Трампове администрације и Путина „забрињавајућим догађајем”.

„Чињеница да ова блискост са Путином још траје забрињавајућа је”, навео је Бајден критикујући одлуке Тилерсона да не учествује на састанку НАТО, а да након тога иде у Москву.

Амерички званичници потврдили су недавно да Тилерсон планира да не присуствује састанку министара спољних послова НАТО, 5. и 6. априла у Бриселу, а као разлог је наведена посета кинеског председника Америци.

Након те посете, Тилерсон ће, како је тада речено, путовати у Москву.

Агенције преносе да би такав потез Тилерсона амерички савезници могли протумачити као стављање интереса Москве испред њихових. (Танјуг)

Коментари13
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Mali Milojica
Kada se nepristrasno analizira kolike su koristi ličnog biznisa porodice Bajden u Ukrajini njegovi komentari i postupci apsolutno ne predstavljaju iznenađenje i u skladu su sa istima (naravno na štetu Rusije). Svaki Amerikanac ili američki političar ima svoju cenu, pa makar bio i predsednik države, bivši ili sadašnji. To je jedina činjenica koja je u Americi 100% istinita pored svih laži kojima su svakodnevno preplavljeni.
Neven
I svi mi,mislim na srbe iz Srbije i rasejanja smo bili zabrinuti sto ste Vi blidki sa Dzordzom Sorosom i kompanijom.
Dragan Pik-lon
Bajden mnogo kukumice,mora da mu je mister Tramp konfiskovao srpske opanke.Ima i pravo,sta ce opanci belosvetskom izrodu,visokom funkcioneru demokratske stranke u kojoj su svi prominenti postali hipokriti.Pocev od Klintona pa na ovamo!!!
Александар Поповић
Од прононсера политике заоштравања односа са Русијом, друкчија изјава се и није могла очекивати. Г-дин Бајден следи политику Обаме и Хилари Клинтон, политике заоштравања са конкурентским Кремљом. А на штету и саме Америке, ЕУ, а богме и многих других забринутих земаља.
vazno je
da nije zabrinut sto se u Kijevu demokratija razvija punom parom - eto danas su odstrelili Vranjenkova na sred ulice (Kijev), bivsi clan parlamenta, a la za njega (i gdu Nuland) stare borce za ljudska prava i mir, koji su se toliko ljubavi i ekspresivnosti izrazavali o Srbima i Evropi je to normalno. Sad cekam samo domace salasare da zalaju o fasizmu u Rusiji, slobodi za Ukrajnu i slicno

ПРИКАЖИ ЈОШ

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.