Шкотски играчи у Сава центру
Виртуози игре најзад на сцени наше престонице. Шкотски плесни театар, иза кога је три деценије традиције, први пут гостује у нашем региону. Наступио је на 14. Београдском фестивалу игре у „Сава центру”.
Представио се комадом „Јама”, који неизоставно ускомеша жмарце и има моћ да и оне потпуно незаинтересоване за плес не остави равнодушним.
Београдска публика искористила је пружену, несвакидашњу, прилику да разуме због чега зналци, у критикама светских магазина, за „Јаму” у изведби плесног театра из Шкотске тврде да је то сплет „хипнотишуће кореографије и замршеног ансамбла сазданог од изузетних играча”.
Овдашњи љубитељи најквалитетнијег плеса, после наступа шкотске националне трупе који је трајао скоро пун сат, прве утиске о игри, кореографији и сцени дочаравали су речима: „Помало застрашујућа, маестрална, изузетно захтевна, чаробна, бриљантна...”
Инспирисану митологијом и јапанским паганским ритуалима, „Јаму” је баш за Шкотски плесни театар осмислио Дамијен Жале, француско-белгијски кореограф, који потписује неке од најцењенијих продукција светске сцене. Удружио је, овога пута, идеје с познатим америчким визуелним уметником Џимом Хоџисом који је урадио сценографију.
Театар плеса, из града Данди у Уједињеном Краљевству, знан је као трупа савремене игре посвећена продукцији храбрих и квалитетних радова. Њена међународна репутација константно иде узлазном путањом, што потврђују недавна гостовања у Америци, Кини, Индији...
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


