Великани графичког дизајна
У Великој галерији Културног центра „Град” представљен је издавачки опус Савете и почившег Слободана Машића у оквиру програма „Великани графичког дизајна”. Осим култних независних издања, изложени су дигитални албуми, књижевни часописи и готово сва издања која су Машићи објавили у више едиција.
Издавачка делатност овог брачног пара започела је 1966. године првим независним издањем под називом „Пустиња”. Била је то збирка песама Марије Чудине, нетипичног формата, са ручно савијаним страницама, која је садржала Шејкине илустрације. Машићи су сами финансирали сва издања од којих су нека била прилично популарна. Издавачка делатност трајала је до 2012. године.
Током трајања поставке биће уприличени и разговори о улози њихове издавачке делатности, а КЦ „Град” ће представити и своје прво штампано издање у едицији „Великани”. Људмила Стратимировић, уметничка директорка савамалске културне установе у Улици браће Крсмановић, позвала је Борута Вилда, једног од најактивнијих графичких дизајнера средње генерације, да у својству кустоса сарађује на пројекту „Великани”, чији је основни циљ архивирање материјала који се односи на стваралаштво великих уметника – графичких дизајнера, оних који су својим радом креирали визуелни идентитет многих значајних издања и манифестација у прошлости и на тај начин оставили трајни печат улепшавајући детињство и младост многих генерација.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


