И даље муке због науке
Верујем да је свакоме јасно да само знање и рад могу да помогну земљи да се извуче из ситуације у којој се годинама налази. Али, пре свега знање. Да знамо шта и како треба да радимо. Ако преведемо ту реч на латински доћи ћемо до речи scientia, од које је у енглеском/француском изведена реч science. И тако долазимо до речи наука. Дакле, једино наука може да нам помогне да најзад изађемо из овог circulus vitiosus-a. Они који су схватили значај науке за развој земље „ставили су науку у своје највише приоритете“ и обезбедили су средства за науку. Оно што је такође значајно јесте да се „обезбеди да политика и идеологија никад не изврћу и не искривљују чињенице и доказе“. Политичари треба да „слушају шта (њихови) научници имају да кажу, чак и кад им то нешто не одговара, посебно кад им то нешто не договара“. Тако је говорио амерички председник Обама одмах после избора. А колико смо ми далеко од оваквог схватања улоге и значаја науке, најбоље говоре резултати које постижемо.
Научни саветник
ЦЕО ТЕКСТ САМО У ШТАМПАНОМ И ДИГИТАЛНОМ ИЗДАЊУ
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


