Данас сви излози исти
Пре две деценије представник једне фирме из Беча, кооперант фабрике Индустрија тепиха „Ивањица”, скренуо ми је пажњу на Сајму моде (текстила) у Београду где смо излагали, на високи аранжерски домет штанда „Центротекстила” из Београда, а који је запазио на сајму у Љубљани. Упознали смо се са аранжером Срећком Сајићем, и од тада сам пратио његов рад на сајмовима, а још чешће у излозима продавница „Центротекстила” у Београду. Тих година излози ове компаније били су међу најбоље аранжираним и могли су се такмичити са бечким, што је био плод високе креативности и, мора се рећи, сналажљивости да сам направи помоћна средства која у нашој земљи нису била доступна.
Тадашња Кнез Михаилова улица са излозима где су се аранжери такмичили у креативности представљала је празник за очи. Данас локале заслепљују светски брендови а излози се аранжирају униформно, тако да ако не загледате у лого фирме имате утисак да у целој улици имате само неколико различитих фирми. Да ствар буде гора, по најлепшу улицу Београда, у њој је и више година неосветљена бивша Робна кућа „Митић”, као и кафана „Грчка краљица”, уз градилиште у Рајићевој улици која је донедавно стајало запуштено једну деценију, па све то београдску лепотицу додатно ружи.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


