„Мој доктор” и ја
Опште је позната ствар да, по здравственим статистикама, Србија заузима прилично лошу позицију на регионалним и европским листама. Ниво спровођења превентивне заштите од различитих обољења веома је низак, проценти смртности услед касног откривања тешких болести веома високи, а број људи који свакодневно оболевају или умиру услед лоших услова живота, слабе информисаности и доступности лекарске бриге све су већи.
У циљу поправљања ове суморне слике (тако је барем речено) пре неколико година уведен је систем „мој доктор“, који је требало да допринесе успостављању блиског и надасве хуманизованог односа између пацијента и његовог изабраног лекара.
Научни саветник у Етнографском институту САНУ
ЦЕО ТЕКСТ САМО У ШТАМПАНОМ И ДИГИТАЛНОМ ИЗДАЊУ
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


