Иза браве још 213 особа
У наставку акције „Арес”, која је спроведена у више градова у Србији, полиција је у сарадњи са надлежним тужилаштвима, ухапсила 213 особа осумњичених за различита кривична дела, откривене су две лабораторијe за производњу марихуане и заплењено је 385 килограма наркотика, као и већа количина оружја и муниције, саопштено је из Министарства унутрашњих послова. Полиција је одузела 19 пушака, 15 пиштоља, једну бомбу, као и 14 аутомобила од којих је десет било украдено, и они су одмах враћени власницима. Надлежним тужилаштвима, полиција је поднела и кривичне пријаве у редовном поступку против 258 људи.
Министар унутрашњих послова Небојша Стефановић рекао је да је акција на сузбијању криминала, пре свега нарко-трафикинга, настављена у 25 градова. Министар је поручио да ће се овакве активности наставити и даље и да ће пре свега бити усмерене на сузбијању трговине наркотицима.
Стефановић је казао да су у акцији „Арес” ухапшене 573 особе и да је против 460 поднета кривична пријава у редовном поступку.
У Београду је откривена лабораторија за узгајање марихуане, а приведени су Н. Б. (30) и Н. Р. (47). Они се терете да су починили кривично дело недозвољене производње и трговине дрогом. Ова лабораторија откривена је у хали хладњачи, коју је закупио осумњичени Н. Р. У њој је пронађен и заплењен засад од 2.213 саксија марихуане, тежине око 235 килограма. Такође, у другој просторији у оквиру истог објекта, полиција је запленила 26 килограма суве марихуане, спаковане у 14 кеса, која је, како се сумња, била намењена за даљу продају. Припадници МУП-а у Нишу, уз координацију Управе криминалистичке полиције (УКП), привели су пет особа осумњичених да су се као припадници међународне организоване криминалне групе бавили трговином наркотицима и организовали кријумчарење дрога са територије Турске, преко Бугарске и Румуније до земаља Европске уније. У оквиру акције „Арес” на територији Швајцарске ухапшен је један од припадника ове криминалне групе. Он је, како се сумња, препродавао наркотике и код њега је пронађено 50 грама хероина.
Потом су на територији Цириха приведена још двојица припадника групе са 300 грама хероина, кажу у полицији. У Крагујевцу је откривен засад марихуане и заплењено 76 килограма ове дроге. Засад је пронађен у атару села Брзан у општини Баточина. И у Крушевцу је откривена лабораторија за производњу марихуане у вештачким условима. Приликом претреса стана осумњиченог, полиција је пронашла 12 биљака, са листовима и цветовима, 330 грама осушене марихуане, осушене љуспице мака, три рефлектора и вентилаторе. Полиција је за осумњиченим расписала потрагу и за њим се трага. У Новом Пазару је заплењено 5.000 таблета екстазија. По налогу Вишег јавног тужилаштва у том граду, за осумњиченим, у чијој је породичној кући пронађен екстази, расписана је потрага.
У Зајечару је код петнаестогодишњака нађено више од пет килограма канабиса. Полиција је у ранцу малолетника пронашла 237 грама канабиса, а потом је открила и засад са 142 стабљике, тежине 4.800 грама. У Сремској Митровици је ухапшен М. Ј. (34) који се терети да је 15. јула у месту Ашањи, након вербалног сукоба, ножем убо младића. Због сумње да је починио кривично дело покушаја убиства њему је одређено задржавање до 48 сати. Такође, у Београду је приведен Ј. Н. (22) осумњичен да је током јула у ноћним сатима прилазио женама на улици, давио их, а потом им отимао ташне. Припадници МУП-а у Врању, ухапсили су Д. С. и З. С. који се терете да су из рудника олова и цинка „Грот” украли експлозив.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


