Лекција и трећем ривалу
И трећем противнику на Светском јуниорском првенству у Београду наши ватерполисти су очитали лекцију. Овога пута су, после Аргентинаца (25:6) и Кинеза (27:4), надиграни Новозеланђани – 25:5 (8:1, 8:0, 2:2, 7:2).
Колика је разлика у умећу видело се, као и у претходне две утакмице, већ у првој четвртини. У њој су наши опет дали толико голова колико супарник није на целој утакмици. Једина разлика је што је Нови Зеланд у једној четвртини, кад је све било решено, извукао нерешено.
Данас се Србија састаје с Аустралијом (18 ч). Прво место води у четвртфинале, а друго, као и треће, у осмину финала.
Базен: „Мушкатировић”. Гледалаца: 200. Судије: Бати (Јужна Африка) и Волц (САД). Искључења: Србија 2(0), Нови Зеланд 5(4). Петерци: Србија 2(1), Нови Зеланд 3(2).
СРБИЈА: Филиповић, Танкосић (0), Томић 1, Лукић 2, Вучинић 1, Гвоздановић 1, Драшовић 4(1), Тохољ, Јанковић 4, Радојевић 4, Радоњић 5, Велкић 3, Белопавловић. Селектор: Вујасиновић.
НОВИ ЗЕЛАНД: Де Репер, Симпсон, Јанчић 1, Камерон, Букер (0), Патерсон 1, Кетлијан 2(2), Милн, Браун, Морис, Метјус 1, Слесор-Вајт, Манро. Селектор: Саблић.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


