„Макс Металик” пред пут у Хелсинки
На платоу испред Позоришта лутака „Пинокио” одржана је генерална проба представе „Макс Металик”, пред пут у Хелсинки. Повод је учешће на Међународном фестивалу луткарских позоришта САМПО 017 на коме ће 31. августа испред Градске куће, у центру престонице Финске, аниматори и глумци Љиљана Живић, Жељка Мандић, Зорана Милошаковић-Тасић, Горан и Јован Поповић, Воја Савић и Саша Томановић наступити уз подршку Великог градског џез оркестра Хелсинкија.
Реч је о Максу Металику, необичној лутки високој 5,20 метара направљеној у Хелсинкију 1997. године. Све до 2005. Макс је „лутао” по фестивалима, када је пристигао у Београд код свог учитеља Бојана Барића. Прича о доброћудном гвозденом џину тужно се завршава јер му аутори нису уградили душу и срце. Због немоћи да искаже своју љубав девојци, игра је Љиљана Живић, Макс једноставно сагори. Малишани су на синоћној проби показали и поруку београдске деце својим другарима у Финској коју ће предати амбасадор Саша Обрадовић.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


