Среда, 24.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Почиње грејање у Београду

Почиње грејање у Београду
(Фото А. Васиљевић)

У Београду вечерас почињу топле функционалне пробе, а већ од ујутро грејање би требало да имају све београдске зграде, најавили су министар рударства и енергетике Александар Антић и градоначелник Београда Синиша Мали.

Иако грејна сезона званично почиње 15.октобра, према Антићевим речима, и пре тога ће сваки дан када температуре буду испод 12 степени радијатори бити топли.

„Пробе су у неким градовима почеле данас, а негде почињу сутра. У Београду ће по налогу градоначелника почети вецерас. Кад грађани буду гледали утакмицу, у њиховим становина ће бити топло”, поручио је Антић.

Оно што је најважније, истакао је министар, јесте да су све топлане у Србији спремне за зиму, извршиле су неопходне припреме и имају довољне залихе енергената.

Антић је рекао да оне електране које не користе гас имају довољно мазута у својим залихама.

Градоначелник Београда Синиша Мали потвдио је Антићеве речи да је издао налог да топлотне пробе почну.

„До јутра ће 100 одсто београдских домаћинстава добити грејање”, истакао је градоначелник.

Он је додао да је у ремонте топловодне мреже уложено три милијарде динара. (Танјуг)

Коментари10
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Mile
Po pitanju centralnog grejanja u Beogradu , isto je nekorektno skupo .Period grejanja odredjuje temperatura a ne rokovi ?To je vrhunsko licemerje vlasti i komunalnog preduzeca? Nametati ljudima uslugu i cenu usluge , je praksa iz okupacionih vremena ? Ljudi treba da se udruze i tuze toplane , /traze povracaj novca / i masovno s e iskljuciju , sa sistema ovog pljackaskog cen. grejanja -jer to mogu svi objekti i/ili svi ulazi sami , za mnogo manje novca da organiziju i postave ?Sve dok ljudi /korisnici ne najure ove pljackase oni sami nece odustati od pljaceke ? Na ceraku su obezvredili stanove , zbog visokih komunalnih racuna , pa je promet stanova zastao? Tacku na plajcku ? zaustavljanje ovog pljackaskog pohoda , se moze postici samo promenom ljudi , da dodju moralni i sposobni ljudi ?
slobodan
Pita komsija Petrovic: Cija je nadleznost praznjenje kompenzacionih posuda ,koje kada su prepune vazduha onda je vazduh i u radijatorima na poslednjim spratovima zgrada.A kada su radijatori puni vazduha onda nemogu da propustaju topu vodu??? HEJ??
Ivan
Naselje Veljko Vlahovic (Brace Jerkovic, Vozdovac) nema grejanje, a u stanu 12 stepeni napolju 7...Zbog dvoje male dece bio sam primoran da kupim dva uljna radijatora i grejalicu. Trosak 0ko 15000 dinara plus utrosena struja na zagrevanje stana. Ko ce meni da nadoknadi ovaj neplanirani trosak. Stan je na takvim mestu i vetrometini (brdu) da kad je napolju minus 5 mora da se dogrejava bez obzira na "njihovo grejanje" i "vrele" radijatore (Da napomenem stavljena stiropor izolacija spoljna 5cm i unutrasnja 2cm na sve spoljne zidove)
petar
sram vas bilo. vise od polovine vračara nema grejanje. uzrok-slavija i njena rekonstrukcija. svaka čast kako planirate radove, tako planirate i naše živote. nećete još dugo. stidite se, ako to uopšte i možete i znate
Zoran Vukov
Pre početka grejnog perioda često se žale korisnici daljinskog grejanja da se toplotna energija ne isporučje mada plaćaju grejanje cele godine.Korisnici ne razumeju naplatu grejanja. Cena u Beogradu 1432,71 din/m2 god podeljena sa cenom 7,57 din/kwh=189,2615kwh/m2 stana god korisnik kupuje sa 12 AKONTACIONIH UPLATA od Maja a da se u računima to ne prikazuje kao kupovina kwh. Korisnik ne kupuje m2 stana koji je već platio već kupuje kwh toplotne energije. Ako 189,2615 podelimo sa 12 mes=15,7718 kwh/m2 mesečno se kupuje. Tako stan od 60 m2 godišnje kupi 189,2615 kwh x 60 m2= 11.355,6935 kwh. A za 5 meseci preko leta kupio je 4.731,54 kwh unapred AKONTACIONO finansirajući beskamatno toplanu. Dužnost Toplane je da isporučuje toplotnu energiju a ne da se korisnici greju klimom ili grejalicom i dodatno troše novac. Sve količine kwh koje toplana isporuči registruju se kalorimetrom koji su postavljeni pre 12 god,što se krije jer sada korisnik plaća dvostruko veće količine kwh od isporučenih.

ПРИКАЖИ ЈОШ

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.