Дан ВБА обележен пријемом у Старом генералштабу
У Великој ратној сали Старог генералштаба у Београду одржан је пријем поводом Дана Војнобезбедносне агенције (ВБА). Присутнима се обратио изасланик председника Србије Небојша Стефановић, потпредседник владе, министар унутрашњих послова и однедавно секретар Савета за националну безбедност и шеф бироа за координацију служби безбедности, честитајући празник припадницима ВБА.

Обраћање бригадног генерала Петра Цветковића
Бригадни генерал Петар Цветковић, директор ВБА, поздрављајући присутне, истакао је да је ова војна тајна служба спремна да одговори на све безбедносне изазове који су пред системом одбране, Србијом и њеним грађанима. Пријему су присуствовали министар одбране Александар Вулин, министарка правде Нела Кубуровић, републичка тужитељка Загорка Доловац, директор Безбедносно-информативне агенције (БИА) Братислав Гашић, директор полиције Владимир Ребић и друге званице.

Пријему су присуствовали министри Небојша Стефановић и Александар Вулин, генерал Љубиша Диковић и друге званице
Дан ВБА – 12. новембар обележава се у знак сећања на 1839. годину када је усвојен Војни закон којим су први пут правно регулисана питања безбедносне и контраобавештајне заштите војске.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


