„Консонанца” на Коларцу
Уметници из Астане, Палерма, Принстона и Београда приказали су на сцени Коларчеве задужбине уметничку, културолошку и људску усклађеност на концерту „Рајковић и Краснокутски дуо и пријатељи”, представљајући пројекат „Консонанца”.
Програм је почео наступом пијанисткиње Маје Рајковић. Ова уметница, добитница престижних награда, завршила је Академију уметности у Новом Саду, а магистрирала и докторирала на ФМУ-у у Београду, где ради као професор клавира. Завршила је и Школу за високо музичко усавршавање у Италији. Наступала је на домаћим и светским музичким сценама.
Публици су се представили виолиста Денис Краснокутски и виолинисти Багдат Абилханов и Аисулу Баикенова. На репертоару су била дела Кука, Рахмањинова, Брусиловског, Зубанова, Сагатова, Ерића…
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


