Шпанији прети искључење са Светског првенства
БАРСЕЛОНА – Светска фудбалска федерација (Фифа) саопштила је данас да постоји могућност да репрезентација Шпаније буде дисквалификована са наредног Светског првенства у Русији уколико влада те земље истраје у намери да одреди наредног председника Фудбалског савеза Шпаније (РФЕФ).
Према правилима Фифа строго брани властима да се мешају у избор руководилаца националних фудбалских савеза, а чак је у прошлости изрицала и суспензије земљама у којима је уочен овакав прекршај.
Фифа је у писму достављеном РФЕФ забринута због дешавања у Савезу који од прошлог лета нема председника након хапшења Анхела Марије Виљара због наводне корупције.
Од августа прошле године Хуан Луис Лареа именован је за вршиоца дужности председника РФЕФ.
Национални савез за спорт Владе Шпаније већ је ступио у контакт са Савезом и намером да постави једног од својих људи на чело те организације, а Фифа истиче да у избору „не сме да утиче трећа страна”. (Бета)
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


