Петак, 12.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Широм Србије ухапшене 132 особе

Широм Србије ухапшене 132 особе
(Фотографије МУП Србије)

У више одвојених акција широм Србије, заплењена је већа количина оружја, више од 84 килограма наркотика, откривено пет лабораторија за узгој марихуане у вештачким условима и ухапшене су 132 особе, саопштио је МУП Србије. У сарадњи с надлежним тужилаштвима полиција је због поседовања дроге ухапсила 94 особе. Лабораторије за производњу марихуане су откривене на подручју Крагујевца, Панчева, Бора и Јагодине.

Прецизније, полиција је запленила 82,6 килограма марихуане, 768 грама хероина, 145 грама кокаина, 855 грама амфетамина, 910 комада разних таблета, као и мању количину хашиша. Због трговине дроге, кривичне пријаве у редовном поступку поднете су против још 50 особа.

Због недозвољеног поседовања или ношења оружја полиција је ухапсила 38 особа. Заплењене су 103 пушке, од чега 18 аутоматских или полуаутоматских, 81 пиштољ и револвер, један „шкорпион”, три експлозивне направе, 572 грама експлозива, шест бомби и 11.700 комада муниције различитог калибра. Због недозвољеног поседовања и ношења оружја кривичне пријаве у редовном поступку поднете су против још 74 особе.

Такође, по претходно расписаним потрагама полиција је ухапсила још 21 особу.

У једној од најзначајнијих акција у Пожаревцу су ухапшени М. М. (47) и Д. М. (53). Они су осумњичени за трговину наркотика. Приликом претреса куће ухапшених, полиција је пронашла аутоматску пушку и оквир за муницију у коме се налази 30 пушчаних метака. Нађена су и два оквира за аутоматску пушку у којима се налази по 30 пушчаних метака, малокалибарску пушка „збројевка брно” с оквиром за муницију у коме се налази пет малокалибарских метака.

Заплењене су и три ловачке пушке, пиштољ с оквиром за муницију, оптички нишан, 125 комада пиштољских метака, 204 комада малокалибарских метака, 196 комада пушчаних метака и 14 ловачких патрона.

У Београду је ухапшен А. П. (29), а полиција је приликом претреса стана и других просторија осумњиченог пронашла два пиштоља, ловачку пушку, мањи оквир оружја, два метална дела оружја, алуминијумски пригушивач за малокалибарску пушку, малокалибарску пушку с оптичким нишаном, пет упаљача за бомбу, тело бомбе с упаљачем и ваздушну пушку.

Заплењено је и 1.313 комада муниције различитог калибра, међу којима је маневарска и малокалибарска муниција, 83 ловачка патрона, два метка различитог калибра, пет пушчаних метака и један маневарски.

Припадници Службе за борбу против организованог криминала (СБПОК) ухапсили су С. М. (54). Претресом породичне куће осумњиченог пронађени су револвер, 197 комада маневарске муниције, пиштољ, пушка „кратеж”, ваздушна, две малокалибарске, три ловачке и аутоматска пушка, пет оквира за аутоматску пушку, 11 различитих оквира за пиштоље.

У Прокупљу су ухапшени Р. М. (60) и М. В. (64). Приликом претреса куће осумњиченог Р. М. нађен је карабин, 18 комада штапина-динамита, 14 метара спорогорећег штапина и 147 комада метака.

У Панчеву је ухапшен З. Б. (46), због трговине наркотицима. Претресом стана и других просторија осумњиченог пронађена је импровизована лабораторија за 

Коментари5
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Goran Rakić
Postoje razne vrste kriminala.Neke su teže primetne a i prepoznatljive.Još teže shvatljive.A najopasnije su.I nalaze se u vlasti.Skoro trideset godina u Srbiji je tako.
joka
Значи то је разлог што у нашем малом месту наједаред нема бесних и обесних са све џиповима на сокаку.Стигла дојава па се примирили, ето њих за два дана опет на послу, са све причом о великим инвестицијама, градњи, куповини земље и станова и другим исплативим пословима.
Velja
Da su ovi kriminalci umeli da prodaju jelku za 83000 eur bavili bi se tim poslom na tome se mnogo više zarađuje nego na ovome što su oni radili izlažući se opasnosti da budu uhvaćeni a što im se i desilo zahvaljujući budnosti organa reda.
Зоран
Велика хапшења су увек пред изборе.
Слоба
Како је поштована Политика писала прошле године на данашњи дан у МУПу ради 42.850 људи 132 ухапшена за пар дана значи дневно по један ухапшен на 900 запослених. Ево и код мене у комшилуку раде у продавници до 23сата касирка мајка са школским дететом, па то и јесте посао полиције не разумем зашто је он битнији и бољи од посла градске чистоће па да не ради градска чистоће умрли би од зараза.....

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.