Кампања на реци и шатор у Кнез Михаиловој
Пројекат „Београд на води” симбол је и мотор развоја града у претходне четири године који је показао да је Србија стабилна земља, а Београд атрактиван за инвестирање, изјавили су Синиша Мали и Зоран Радојичић са изборне листе „Александар Вучић – Зато што волимо Београд”. На лицу места уверили су се како теку радови на „Београду на води” и како изгледа оно што је до сада урађено, али са реке, возећи се бродом. Мали је истовремено Радојичићу представио тај и друге пројекте који се раде или ће бити рађени у граду.
Први на изборној листи „Александар Вучић – Зато што волимо Београд” др Зоран Радојичић рекао је да је фасцинантно како „Београд на води” изгледа са реке, колико је кранова, дужина променаде, колико је велико градилиште. „На мене је посебан утисак оставило то што имамо визију и план како ћемо даље да наставимо и како ћемо постићи да од ’25. маја’ до Аде Циганлије имамо целину у којој ће грађани и туристи моћи да проводе време, шетају и уживају”, рекао је Радојичић и додао да све то показује да ће се постићи циљ да Београд буде једна од најлепших метропола у Европи.
Трећи на изборној листи Синиша Мали је рекао да су се надлежни у претходне четири године трудили да Београд буде модернији, лепши, права европска метропола, а да је „Београд на води” мотор тог плана и развоја. „Пре неколико година смејали су нам се, говорили како је ово идеја једног човека, како ће од ’Београда на води’ бити једна кафана, смејали су се мени када сам најављивао продају станова. Данас им ништа није смешно, када овде, уместо напуштених барака, змија, имамо највеће градилиште у овом делу Европе”, рекао је Мали. „И када кажемо шта ћемо радити – да, кренућемо у изградњу метроа. Као што смо испунили обећање за ’Београд на води’, испунићемо и за метро. Београд је постао град инвестиција који и иде напред и не зауставља се”, рекао је Мали.
Градски менаџер Горан Весић каже да ће се гласањем за листу „Александар Вучић – Зато што волимо Београд” омогућити наставак развоја Београда и додао да је насељу Кључ у Сурчину у последњих неколико година промењен начин живота људи, јер је овде, пре свега, уведена вода.
На изборној листи „Александар Вучић – Зато што волимо Београд” налази се и Небојша Марјановић, председник београдског одбора Савеза војвођанских Мађара. Тврди да није случајно што на београдске изборе излазе са СНС-ом, јер, како каже, ове две странке одлично сарађују на републичком и покрајинском нивоу, али и у више локалних самоуправа. „У оквиру кампање, осим тога што ћемо бити координисани са изборним штабом СНС-а, организоваћемо трибине на којима ће гостовати наши високи страначки функционери и на којима ћемо чланству говорити о важности нашег учешћа на предстојећим изборима, у сарадњи са СНС-ом, и наравно, потреби да свој глас дамо овој листи”, рекао је Марјановић на јучерашњој трибини СВМ на Врачару.
Удружење грађана „Шта радите бре – Марко Бастаћ” почело је јуче званично изборну кампању отварањем централног изборног штаба – бели шатор у Кнез Михаиловој. Бастаћ, који је и председник општине Стари град, рекао је да је група грађана коју предводи сачињена од људи који су комуницирали са грађанима Београда, и који, како каже, тачно знају шта су њихови проблеми. „Знамо проблеме грађана, питали смо их, са њима разговарали. Са стручњацима из свих области дефинисали смо и решења за проблеме”, рекао је Бастаћ за „Политику”.
Председник СРС Војислав Шешељ разговарао је у Земуну са свим председницима окружних и општинских одбора странке о стању у одборима и мерама и активностима у циљу још бољег функционисања свих страначких органа.
Председник Демократске странке Србије и кандидат ове странке за градоначелника Милош Јовановић каже да су неки од најважнијих тачака програма ДСС за београдске изборе урбанистичко сређивање града, увођење еколошких мера у саобраћају, смањење цене градског превоза и децентрализација приградских општина, које би постале засебне јединице локалне самоуправе.
Зукорлић и Прокић за чистији град
Странка правде и помирења почела је јуче с прикупљањем потписа за изборну листу „Др Муамер Зукорлић – Странка правде и помирења” за учешће на београдским изборима. Ненад Прокић, кандидат ове листе за градоначелника, каже да су београдски избори прилика за промовисање не само једне регионалне странке која универзализује своје деловање – што је сасвим нова ствар у политици у региону. „Потребан је чист град, улице и паркови, чисти улази зграда, возила јавног превоза чиста у оној мери да више није нужно да их свако јутро проверавају јапански донатори, јер ми нисмо свесни немара и прљавштине око нас, јер смо се саживели с њом и сматрамо је неизбежном. Нека нам узори буду високи, као Сингапур, где ником не пада на памет да баци пикавац или жвакаћу гуму на тротоар, а камоли да проспе старо моторно уље у канализацију, јер се за тај прекршај може изгубити држављанство”, рекао је за „Политику” Ненад Прокић.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


