Путин и Ердоган разговарали о Сирији
АНКАРА - Руски председник Владимир Путин разговарао је телефоном са турским колегом Реџепом Тајипом Ердоганом о ситуацији у сиријским провинцијама Африн и Идлиб.
Извор близак турском председники наводи да су председници договорили да следећи самит Русије, Турске и Ирана о сиријском сукобу буде одржан у Истанбулу.
Путин и Ердоган су разговарали и о хуманитарној ситуацији у области Гута код Дамаска и успостављању војних пунктова у региону Идлиба, јавља Ројтерс, преноси Танјуг.
Подели ову вест
Коментари1
This site is protected by reCAPTCHA and the Google
Privacy Policy and
Terms of Service apply.
Dima
Putin je izdao Erdoganu kurdksku PESMERGA koja je podrzavala Asadovu vojsku vec takodje i Rusku Federaciju. Cim se Sojgu vratio u rusiju posle susreta sa Erdoganom, Turska je pocela vojnu operaciju protiv kurada u Sirije.
Одговори
|
Препоручујем
2
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


