Легенде за памћење
Само су Дан љубави и „Легенде” загарантовани у фебруару, прокоментарисао је младић у фоајеу „Сава центра”, стрпљиво чекајући да уђе у Велику дворану и препусти се музичком путовању. И није омашио. „Легенде” су синоћ поштоваоцима поезије коју ствара текстописац и композитор Зоран Дашић – Даша уприличиле 24. узастопну концертну сезону и чак 58. наступ у каријери у једном од најлепших концертних простора код нас.
Још с првом строфом продоран вокал солисте Ивана Милинковића проломио се салом, испуњавајући срца посетилаца истовремено сетом и радошћу. Узвраћали су им тихим певушењем уз ђускање у својим столицама, али и громогласним аплаузима и у најкраћој паузи између две песме. Награђивани су овацијма љубитеља доброг етно-поп звука насталог у музичкој радионици Зорана Дашића. Појачани гудачким квартетом „Пандора”, једну за другом као на најдивнијем ђердану од бисера, низали су песме: „Пробуди се”, „Сто година”, „Ти ниси ту”, „Не веруј”, „Због тебе”, „Тамбураши”, „Успомене”…
– Бог вас благословио. Добро нам дошли, на добром сте месту и добра вам ноћ – поздравио је гитариста и пратећи вокал бенда Лазар Марин публику, која је „Легендама” толико верна да се редовни посетиоци њихових концерата већ и међусобно препознају.
Шесточлани састав опет је оправдао похвале које је добијао три деценије на више од 2.000 наступа колико су их одржали. Осим неколико златних плоча, „Легенде” у својој збирци чувају најзначајнија домаћа признања: попут „Оскара популарности”, „Мелка”, „Златног мелоса”, „Златног виолинског кључа” ПГП-а, награда за хуманитарне свирке, а епитет „чувари традиције” крунисали су албумом духовне музике „Река успомена”.
„Легенде” турнеју настављају сутра увече у Новом Саду, а публика их очекује и у другим градовима Србије, потом Црне Горе, Босне и Херцеговине.
И нису се уморили, уверили су се синоћ посетиоци београдског концерта. Момци златног гласа и слуха не крију да им је жеља да у „Сава центру”, где су 1995. године започели своју прву концертну сезону, одрже 60 концерата. И поново публици подаре песму – „драгуљ с круне човечије душе”. Зато, уосталом, „Легенде” и певају.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


