Шесторо ухапшено због низа напада у Грчкој
Атина - Грчка полиција за борбу против тероризма саопштила је да је задржала у притвору шест особа због сумње да су учествовали у низу напада, који укључују експлозије, запаљиве бомбе и упаде на места на која одлазе мигранти и чланови антиестаблишмента.
Одељење грчке полиције за борбу против тероризма наводи да су их истраге довеле до открића криминалне организације, која је наводно повезана с екстемном десницом, за коју се сумња да је умешана у експлозије, упаде и подметање пожара.
Према наводима полиције, шест особа је задржано у притвору због сумње да су чланови те организације, као због сумње да су учествовали у низу напада. Полиција је претражила домове осумњичених и пронашла велики број Молотовљевих коктела и других експлозива.
Полиција је истраживаа више од 20 напада, који су извршени током протеклих месеци, а за које је „одређена организација” преузела одговорност на сајту те „крајње деснице”, наводи АНА. Не наводи се међутим која је организација у питању. Полиција ће детаље о случају објавити након завршетка истраге. (Танјуг)
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


