Сукоб анархиста и полиције у Солуну
СОЛУН – Анархисти који су стигли са целог Балкана сукобили су се данас у Солуну са грчком интервентном полицијом, након што је око 2.000 демонстраната марширало против национализма у региону, преноси АП.
Наводи се да је полиција користила сузавац и бацала шок бомбе на анархисте, који су се забарикадирали унутар кампуса Универзитета у Солуну.
Агенција подсећа да је полицији законом забрањено да уђе на универзитетски кампус како би хапсила.
АП наводи да је окупљање балканских анархиста организовано пошто су активисти ултрадеснице у јануару запалили просторије анархистичког колектива у Солуну.
Агенција оцењује да се националистичке тензије и даље шире Балканом и подсећа да су у Грчкој и суседној Македонији недавно одржани протести око деценијама дугог спора о имену Македоније. (Танјуг)
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


