Убиство певачице пред судским заплетом
У Београду, у насељу Борча, пре две године – 2. априла 2016. – убијена је певачица Јелена Марјановић (33). Њено тело пронађено је у шипражју локације познате као Црвенка, недалеко од обале Дунава, с видљивим тешким повредама главе.
За ово убиство пре шест месеци осумњичен је њен супруг Зоран Марјановић, који је у притвору. Очекивало се да ће овај случај добити судски епилог, међутим, како ствари стоје, пре ће то бити судски – заплет. Наиме, суд је вратио тужилаштву оптужницу, тражећи да се изведу нови докази који би указали на одговорност осумњиченог. Тражи се и саслушање њихове ћерке, што ће бити посебан изазов јер је реч о седмогодишњем детету. На тужилаштву је и да достави још неке полицијске извештаје написане после злочина, укључујући проверу особе с којом је Јелена комуницирала путем СМС-а, претпоставља се свега три минута пре убиства, без обзира на то да ли је та преписка у вези с њеном смрти.
Јелена Марјановић је била звезда „Гранда”, учествовала је у једном ријалити програму, па је вероватно отуда њена трагична судбина привукла до сада невиђену пажњу медија када је реч о извештавању о злочинима.
По речима њеног супруга Зорана Марјановића, она се кобног дана „није вратила с џогинга”. Заједно су, тврди он, с тада петогодишњом ћерком, отишли до насипа у Црвенки, делу Борче. Зоран и ћерка су остали код рампе, а Јелена је отишла на трчање с ког се није вратила.
После неколико сати, њен нестанак је пријављен полицији. Креће претрага терена и тек сутрадан се проналази Јеленино тело у шипражју, у каналу. Недалеко од тела пронађени су њена патика и мобилни телефон.
Полиција Зорану Марјановићу одређује задржавање од 48 сати, после чега је пуштен јер тада није било доказа који би га теретили за убиство супруге.
У међувремену, објављују се информације о полиграфским тестирањима људи из Јелениног окружења, укључујући и супруга чији су резултати, како је забележила штампа, „нејасни”. Појављују се текстови о томе како је полиција по уласку у дом Марјановића затекла машину за веш како ради, па је прање прекинуто, а веш однет на анализу, као и тепих.
У истрагу се укључује и полицијски Одсек за високотехнолошки криминал. Наводно је жртва била изложена претњама преко друштвених мрежа. Јеленин лик постхумно не силази с насловних страна, објављује се толико невероватних теорија шта се догодило да их је тешко и све побројати, а не изазвати забуну код читалаца.
После више месеци, обезбеђени су нови докази па је против Зорана Марјановића поднета кривична пријава и одређен му је притвор. Иако је полиција била често мета критика, из те пријаве види се да је истрага обављена детаљно, са широком лепезом провера и форензичких анализа. Да ли је нешто могло да се обави боље, показаће се у кривичном поступку.
У криминалистици постоје случајеви који су на први поглед јасни, па се накнадно утврди да ствари нису баш онакве какве су изгледале. Нека убиства остану заувек нерасветљена. А има и оних злочина који свој епилог добију после дугог низа година. Предстојеће седмице показаће да ли ће насилна смрт Јелене Марјановић бити расветљавана пред судом, или ће ово убиство бити сврстано у једну од поменутих категорија.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


