Курц подржава Макронове реформске амбиције
БЕЧ - Аустријски Канцелар Себастијан Курц подржава реформске амбиције председника Француске Емануела Макрона, који је, у говору пред Европским парламентом, тражио реформу ЕУ.
„За потребне промене у Европи је Макрон важан актер. Постоје многе области где вучемо на истој страни ужета”, нагласио је Курц у саопштењу.
Он је казао да би ЕУ, да ако би заједнички теме око којих имају исти став било могуће применити, била снажно промењена на боље.
Курц је истакао да жели Европу супсидијарности.
„Желимо ЕУ која је снажнија по већим питањима, и истовремено националним државама, као и регионима поново препушта области које они могу боље регулисати”, објаснио је он.
Аустријски канцелар је нагласио да је више Европе пре свега потребно у заштити спољних граница ЕУ, дигитализацији, и опорезивању интернет-гиганата, као и у европској спољној, безбедносној и одбрамбеној политици. (Танјуг)
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


