Вулкан на Хавајима уништио 26 домова
ХОНОЛУЛУ – Вулкан Килауеа на Хавајима који је недавно избацио лаву на неколико стотина метара висине, уништио је 26 домова и приморао је евакуацију мештана у његовој близини, саопштиле су данас локалне власти.
Вулкан избацивао је лаву у близини резиденцијалног дела острва, што је условило обавезну евакуацију 1.700 становника.
Ерупција је уследила неколико дана после урушавања кратера на источном делу вулкана, и после 250 потреса за 24 сата.
Амерички геолошки институт саопштио је прошле недеље примећене нове пукотине око вулкана. (Бета-АП)
Подели ову вест
Коментари0
This site is protected by reCAPTCHA and the Google
Privacy Policy and
Terms of Service apply.
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


