Смена градских функционера
Док републичка влада и даље чека реконструкцију, која се најављује месецима, крвна слика престоничке владе промењена је преко ноћи без превеликих најава. На последњој седници недавно изабраног Градског већа, како „Политика” сазнаје, изгласана су разрешења три секретара и четири подсекретара и именовања нових градских кадрова.
Функција је, због поднетих писаних оставки, престала Славици Савичић, секретарки за имовинске и правне послове, Нини Јандрић, секретарки за комуналне и стамбене послове, Божидару Узелцу, секретару за скупштинске послове и прописе, Драгани Коцић, подсекретарки за комуналне и стамбене послове, Бојани Михаљевић, подсекретарки за скупштинске послове и прописе, Татјани Парпури, подсекретарки за имовинске и правне послове, и Борису Јовановићу, подсекретару за информисање.
Престанак мандата дојучерашњих секретара и подсекретара не значи и да сви они напуштају високе градске функције. Добар део њих ће само заменити ресоре, а неки ће и напредовати. Тако ће убудуће Нина Јандрић бити секретарка за енергетику, а на челу Секретаријата за имовинске и правне послове наследница Славице Савичић, жене од поверења доскорашњег градоначелника Синише Малог, биће њена дојучерашња десна рука – Татјана Парпура.
Секретаријат за финансије водиће Татјана Миливојевић, Секретаријат за скупштинске послове и прописе Наташа Ђукић, а у фотељу Нине Јандрић у Секретаријату за комуналне и стамбене послове сешће Никола Ковачевић, бивши директор ЈП „Градско стамбено”.
Дојучерашњи секретар за скупштинске послове и прописе Божидар Узелац неће напуштати овај секретаријат јер ће у њему убудуће бити подсекретар. Марија Врачар биће нови подсекретар у Секретаријату за информисање.
Сви новоименовани в. д. секретара ће убудуће бити, као и њихови претходници, и в. д. заменика начелника Градске управе Сандре Пантелић.
На претходној седници Градског већа донета су решења и о утврђивању престанка рада за секретара за финансије Јелену Танасковић и в. д. секретара Секретаријата за енергетику Наташу Путник.
Мешање карата у градским секретаријатима није новост откако престоницу води Српска напредна странка. И претходних година у више ситуација дешавало се да секретар и подсекретар ротирају функције што је био случај у Секретаријату за социјалну заштиту када су места замениле Наташа Станисављевић и Јасмина Ивановић. Један од сценарија, као и сада, био је и да поједини секретари само замене ресоре, па је тако Славко Гак, који је прво водио Секретаријат за спорт и омладину, прешао на чело Секретаријата за образовање и дечју заштиту. Новина није ни изненадни одлазак или изненадна смена неког секретара јер се и то дешавало неколико пута у претходне четири године. Један од таквих примера је ад хок разрешење Тијане Маљковић, која је била секретар за привреду. Али, поједини секретари су функцију напуштали и због високих функција у држави – из секретарске у министарску фотељу отишли су Владан Вукосављевић и Горан Триван.
Сеча секретара обележила мандат Привременог органа
Када је пре пет година са чела града смењен Драган Ђилас, један од првих корака тадашњег Привременог органа на чијем челу је био Синиша Мали, била је смена појединих градских секретара постављених у време Ђиласове власти. Док су се представници Привременог органа правдали да су смењени они секретари који нису обављали своје функције како ваља, представници ДС-а су истицали да то нису надлежности, неодложни послови и овлашћења Привременог органа. Најважније промене
– Секретаријат за имовинске и правне послове
Славицу Савичић наследила Татјана Парпур
– Секретаријат за финансије
Јелену Танасковић заменила Татјана Миливојевић
– Секретаријат за комуналне и стамбене послове
Нину Јандрић наследио Никола Ковачевић
– Секретаријат за енергетику
Наташу Путник заменила Нина Јандрић
– Секретаријат за скупштинске послове и прописе
Уместо Божидара Узелца постављена Наташа Ђукић
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


