Наставља се потрага за дечацима несталим у пећини
БАНГКОК – Рониоци су напредовали данас у кретању кроз кључни пролаз унутар поплављене пећине на северу Тајланда, где су 12 дечака и њихов тренер фудбала нестали пре више од недељу дана.
Тајландске специјалне јединице „Фоке” саопштиле су на свом налогу на Фејсбуку да су рониоци недеље увече стигли до кривине, где се пролаз дуг један километар дели на два правца.
Циљ рониоца је да стигну до пешчане коморе на вишем терену у пећини, где верују да ће група бити безбедна, пренео је АП.
Ројтер наводи да спасилачки тимови покушавају да очисте пролаз за рониоце, који се налази дубоко унутар поплављене пећине.
„Јединице Фока стигле су протекле ноћи до раскрснице и данас ће наставити да се крећу ка лево, али једна препрека коју смо пронашли је веома мала рупа, која мора да буде проширена како би људи могли да прођу”, рекао је данас локални званичник новинарима.
Дечаци, старости од 11 до 16 година, и њихов 25-огодшсњи тренер ушли су у пећину Там Луанг Нанг Нон 23. јуна.
Верује се да су јаке кише, које су поплавиле кључне пролазе, „заробиле” у пећини децу и тренера и онемогућиле потрагу за њима.
Поред рониоца, спасилачки тимови раде на испумпавању воде и преусмеравању подземних вода.
Тајландски и међународни спасиоци покушавају да пронађу дечаке и тренера, који су нестали прошле суботу пошто су завршили тренинг.
Њихови бицикли, руксази и патике нађени су остављени испред пећине.
У потрагу су се, поред тајландских специјалних јединица „Фоке”, укључили британски стручњаци за роњење у пећинама и амерички тим од 30 стручњака, али готово константна киша омета потрагу.
Власти се надају да су они пронашли суво место у пећини и да су довољно здрави да остану живи. (Танјуг)
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


